Až na vrchol Lysé hory

Až na vrchol Lysé hory

Od Bezruče přes Zbuja, Butořanku, Kobylanku, Zimný na Lysou horu a přes Ivančenu dolů.

Popis Trasy

Vhodnost trasy pro rodiny s dětmi: ne

Začínáme u hotelu Petr Bezruč v Malenovicích. Lysou horu objedeme proti směru hodinových ručiček. Při výjezdu od hotelu po pěšině značené zelenou značkou se pořádně zapotíme. Po 700 m se ale napojíme na modrou značku vedenou po lesní cestě. Z té po dalším kilometru sjedeme vlevo na traverz úbočím Lysé hory. Po 6 km dojedeme na “Albínovo náměstí” (6 km, 755 m n. m.). Občerstvit se můžeme v nedaleké hospůdce U Zbuja. Jedeme 300 m po zelené směr Lukšinec, poté se ale zelená oddělí a my pokračujeme po lesní cestě až na Butořanku (9,5 km, 730 m n. m.).

Modře značená zpevněná cesta nás kolem skalisek sveze níže do Muchovic (11,1 km, 530 m n. m.), kde se nachází jízdárna. Přejedeme potok Mazák a vydáme se dlouhým traverzem až na rozcestí Kobylanka (18,9 km, 1.053 m n. m.). Odtud pojedeme společně se žlutou značkou, která se po 600 m odpojí. Pokračujeme traverzem až na rozcestí Zimný (21,4 km, 1.070 m n. m.). Chybí-li nám voda, můžeme ji zde doplnit  – po cca 100 m je odbočka vpravo ke studánce.

Výjezd vzhůru na Lysou horu (23,9 km, 1.323 m n. m.) absolvujeme po asfaltové silnici. Na vrcholu této nejvyšší hory Moravskoslezských Beskyd jsou nově vybudované chaty, kde se můžeme očerstvit a vrátit zpět na Zimný. Pokračuje od studánky po traverzové cestě až na Ivančenu (32,2 km, 925 m n. m.), kde je pomník věnovaný odboji slezských Junáků. Zde se napojíme na modrou značku, přes rozcestí Pod Kykulkou dojedeme na Hradovou, odkud následuje závěrečný prudký sjezd k hotelu Petr Bezruč, východisku naší trasy.