JIŽNÍM OKRUHEM NA BÍLÉ

JIŽNÍM OKRUHEM NA BÍLÉ

Krátká horská túra, lemující zimní beskydskou běžeckou magistrálu s krásným dlouhým sjezdem na nově zrekonstruovanou horskou restauraci Ondrášův dvůr.

Popis Trasy

Vhodnost trasy pro rodiny s dětmi: vhodné pro sportovně zdatné děti

Start u Dětského parku SUN Outdoor – mírné stoupání do lesa směr Jižní sjezdovka po asfaltové cestě, která se mění v cestu šotolinovou. Na prvním křížení cest odbočíme doleva směr Mezivodí (417 m. n m.) a pokračujeme mírným stoupáním nahoru. Následuje výjezd z lesa na horskou louku, u rozcestníku jedeme směrem po naučné stezce, mírně doleva až k rozcestníku Mičulky – Kosti (5 km) a poté pokračujeme po lesní cestě mírně doprava. Na dalším křížení cest (5,5 km) odbočíme směr Mezivodí a najíždíme na šotolinovou cestu svažující se dolů, kde po cca 40 metrech odbočujeme po cestě doprava (6,7 km). Po krátkém sjezdu se spojují dvě cesty, na křižovatce zabočujeme ostře doleva a pokračujeme po vrstevnici. Na rozcestníku (8,7 km) pokračujeme stále směr Mezivodí – odbočka doprava, kde se cesta mírně svažuje, poté následuje dlouhý sjezd (pozor, jedná se o nezpevněnou cestu s kameny!) až k restauraci Ondrášův dvůr (12,6 km), kde je ideální místo pro občerstvení.

Z Ondrášova dvoru pokračujeme dolů směrem k hlavní komunikaci (13,2 km), kterou překřižujeme a najíždíme na cestu doprava, která mírně stoupá nahoru. Na dalším křížení cest (13,9 km) odbočíme doleva nahoru směr Zámeček. Po krátkém stoupání následuje dlouhý sjezd (pozor na  příčné odvodňovací kanálky)! Na rozcestníku (17,3 km) odbočíme směr Zámeček a následuje dlouhý sjezd do údolí Bílé Ostravice. Těsně před nájezdem na hlavní komunikaci odbočíme přes louku směrem k Zámečku a po té najíždíme na cyklostezku a po ní dojedeme až zpět na Bílou k hotelu Bauer. U Zámečku můžeme využít možnost průjezdu kolem místní Obůrky Bílá s lesní zvěří, kde cesta dále pokračuje přes severní sjezdovky a lesním trailem až ke spodní stanici lanovky.

 Zajímavosti na trase

BESKYDY_card_55mm