POD SOŠOVEM

středně těžká trasa, nutná průměrná fyzická kondice

Popis Trasy

Bystřice, centrum obce (restaurace, obchod, nedaleké ubytování, parkoviště).

Z kruhového objezdu po žluté turistické značce a asfaltové cestě směr Paseky (ukazatel Zahrada Bystřice) 1,4 km.

U ukazatele Zahrada Bystřice  doleva a po 600 m stoupání vpravo. Po dalších cca 200 m při vjezdu do lesa pokračujeme komunikací doleva až ke křižovatce tří lesních cest (u dřevěného stavení)  3 km.

Stoupáme lesní cestou směrem ke „staré škole“ . Na konci stoupání pokračujeme vpravo 3,8 km až ke „staré škole“ , u které se napojíme na asfaltovou komunikaci a žlutě značenou turistickou trasu směr Loučka 4,3 km.

Tuto značku opustíme po cca 200 m a postupujeme asfaltovou komunikací až k lesu , kde se cesta mění v komunikaci zpevněnou . Po této cestě pokračujeme stoupáním až na vrchol Loučky (při výjezdu z lesa se opět napojíme na žlutou turistickou značku 5,3 km).

Po žluté značce až na Filipku (občerstvení) 7,2 km. Dále po značené cyklotrase č. 6086 směr Bahenec až k rozcestníku na Velký Stožek  9,2 km.

Sjíždíme vlevo směr Nýdek – Kolibiska. Na první křižovatce sjezdu se vydáme vlevo a mírně stoupáme 9,9 km. Při dalším dělení cesty je možnost odbočit vpravo k hranici s Polskem 11,2 km. MTB trasa však pokračuje sjezdem vlevo a dále odbočením vpravo 12,6 km. Na následující křižovatce vpravo 13,2 km stále postupujeme po traverzové cestě bez odbočování. Po mírném sjezdu odbočíme vpravo 16,6 km a pokračujeme traverzem asi cca 2,2 km (B) 18,1 km.

Poté zpevněnou lesní komunikaci opustíme a sjíždíme nezpevněnou lesní cestou vlevo (náročný sjezd) . Po 300 m se dostaneme na louku a sjíždíme směr údolí Střelma  19,6 km.

Dále asfaltovou komunikací až do Nýdku a dále po hlavní cestě do Bystřice na kruhový objezd  27,2 km.